ARGAN YAĞI VE FAYDALARI

Argan Yağının Anti Aging Etkisi : Argan Yağı, Argan Ağacının meyvelerinden özenle ve büyük bir sabırla işlenerek elde edilen, az üretildiği için kıymetli olan bir yağdır. Argan Yağı’nın en önemli özelliği yaşlanmayı önleyici (anti-aging) özelliğinin olmasıdır. Argan yağı cildin genç kalmasını sağlıyor ve kırışıklıkların da estetik ameliyata gerek kalmaksızın en aza indirgenmesine yardımcı oluyor. Bu mucize yağın bir diğer özelliği de cildi rekor denilebilecek bir zamanda nemlendirmesi ve cilt hücrelerini yenilemesi.

Argan yağı yaşlanmayı geciktirici (Anti-Aging) etkisi ile cildi yumuşatır, nemlendirir ve cildi kurumaya karşı korur. Gündüz ve gece kullanıldığında kuru ve nemli cilt arasında denge kurar.Geceleri tüm cilt tipleri için harika bir etki oluşturur. Uyku boyunca cildin yenilenmesini sağlar ve cildin yaşlanmasına karşı savaşır. Nemlendirici etkisi çok güçlüdür, cildi dışarıdan gelebilecek güneş, kötü hava, soğuk, çatlak ve gerginliklerin oluşumuna karşı korur, yaşlanmanın önüne geçer.

Kuru ciltleri en üst seviyede nemlendirir ve cilde kısa sürede pembemsi bir görünüm kazandırır. İçerdiği E vitamini, omega 9 ve omega 6 bileşimleri sayesinde hücrelerin yenilenmesini sağlar. Cildin genç kalması için savaşır. Cildin nemlendirilmesi ve nem oranının dengelenmesine, ciltteki çatlaklıkların kısa sürede kapanmasına, ciltteki bazı yaraların iyileşmesine yüksek oranda katkı sağlar.

Kahverengi noktaların giderilmesi, yüzdeki sivilcelerin ve boyun çizgilerinin giderilmesi için Argan Yağı yüze ve boyuna haftada 2-3 defa olmak üzere hafif bir masaj ile yedirilerek uygulanmalıdır. Maksimum etkinin sağlanması için tercihen gece yatmadan önce uygulanmalıdır. Eğer sivilceniz varsa yatmadan önce yağı pamuklu bir çubukla da yüzünüze uygulayabilirsiniz. Argan Yağı mutlaka temiz bir cilde uygulanmalıdır. En iyi etkinin sağlanması için yağı uygulamadan önce buhar banyosu yapınız ya da en azından haftada bir kez, normal banyo yaptıktan sonra Argan Yağı’nı vücudunuza uygulayın ve rahatlayın. Sonucu çabucak göreceksiniz. Cildiniz daha pürüzsüz ve yumuşak olacak ve ipeksi bir his uyandıracak. Argan Yağı, cilde uygun şekilde uygulandıktan sonra deri tarafından oldukça hızlı bir şekilde emilir. Bu durum deride hızlı bir nemlenme sağlar. İçerdiği E vitamini ve diğer bileşenler sayesinde, cildi kuru ve ölü deri hücrelerinde arındırarak, deri hücrelerinin yenilenmesini sağlar.

Argan yağının, insan cildindeki en belirgin özelliği ise, ciltteki çatlak, kırışıklık ve derideki küçük gözenekleri iyileştiren “ANTI AGING” özelliğidir. Bu özellik sayesinde insan cildinde yaşlanmanın etkileri giderilmiş olmaktadır.

ARGAN YAĞININ FAYDALARI:

-Ciltteki kırışıklıkları azaltarak cildinizin sıklaşmasını sağlar.
– Sivilce tedavisinde oldukça etkilidir.
– Cildinizin yumuşamasına yardımcı olur.
– Güneşin zararlı ışınlarından korur,
– Sigara, stres, çevre kirliliğinin olumsuz etkilerini ortadan kaldırarak hücrelerin yenilenmesini sağlayara cildinizi canlandırır.
– Ciltteki tahriş ve iltihaplanmayı azaltabilir.
– Göz altı kırışıklıklarında etkilidir.
– Hamilelik çatlaklarının önlenmesinde faydalıdır.
– Hem kuru hem de yağlı ciltler için kullanıma uygundur.
– Yıpranmış ve donuklaşmış saçlarda parlaklık sağlar.
– Saç kırıklarının oluşmasını önler.
– Saçları besler.
– Kırılgan tırnak yapısını güçlendirir.
– Cinsel gücü arttırır.

ARGAN YAĞI İLE VÜCUT BAKIMI NASIL YAPILIR:

Argan Yağı ile Vücut Bakımı nasıl yapılır?Argan Yağı, insan vucudunda hemen her bölgeye kolayca uygulabilir doğal bir maddedir. İçerdiği yüksek E vitamini sayesinde ciltdeki kuruma, çatlaklar ve olabilecek bir çok dermotolojik rahatsızlıkları cildi nemlendirerek ve cilt hücrelerini yenileyerek tedavi etmeye yardımcı bir üründür.
Argan Yağını akşamları yatmadan önce uygulayınız. Alınacak ılık bir duş sonrası vucudunuz ter ve diğer yabancı maddelerden arınacağından, Argan yağının uygulama esnasında direkt olarak cildinizle temas etmesini sağlamış olursunuz. Bu şekilde yağın etkisini daha fazla hissedersiniz.
Nasıl Uygulanır ?Argan Yağını cilde uygulamak için, duşdan sonra elinize bir kaç damla argan yağı alın ve vücudunuzda uygulamak istediğiniz bölgeye yavaşca ve oval hareketlerle bir kaç dakika uygulayın.
Bayanlarda hamilelik sonrası karın bölgesinde görülen çatlakların giderilmesi için bu bölgelere düzenli olarak yapılacak olan uygulama çatlakların giderilmesinde etkili olacaktır.

ARGAN YAĞI SAÇA NASIL UYGULANIR:

Argan yağı saça nasıl uygulanır?Argan yağı, cilt ve tırnak bakımında olduğu gibi ,saç derisi ve saç bakımındada etkili bir doğal üründür. Sağlıksız ve cansız saçlar günümüzün en yaygın sorunlarındandır. Argan yağı saç kırıklarını önleyerek saçları besler ve yıpranmış donuklaşmış saçlara parlaklık sağlar.

Saç derisine uygulandığında ölü saç derisini yenileyerek saç köklerini besler. Sağlıklı ve beslenmiş saç kökleri, kökünden ucuna kadar sağlıklı saçlara kavuşmanıza yardımcı olur. Ayrıca beslenen ve yenilenen saç derisi sayesinde kepek ve saç dökülmesi gibi olumsuzluklarda ortadan kalkmış olur.
Aynı şekilde saç tellerine uygulandığnda kırık ve tahriş olmuş saç tellerinizin iyileşmesini ve kırıkların giderilmesini sağlar. Aynı zamanda nemlendirici özelliği sayesinde canlı ve sağlıklı bir saç görüntüsüne kavuşursunuz. Argan yağının saçlara haftada birkaç kez uygulanması yeterli olacaktır.
Argan yağı saça nasıl uygulanır?Argan yağını saç derisine sürün ve yavaşça masaj yapın. Saçınızı ılık bir havluyla örtün ve 30 dakika boyunca böyle bekleyin. Sonra saçınızı yıkayın.
Bir kaç damla Argan yağını, avucunuza alın ve avucunuzda hafifçe ovuşturarak elinize dağıtın. Yağlı el ve parmaklarınızla saçlarınıza ve saç derinize uygulamanız yeterli olacaktır. Uyguladığınız bu masajdan sonra saçlarınızı ılık bir havlu ile sarın ve bu şeklde yaklaşık bir saat kadar bekleyin. bu süre içinde Argan yağı tamamı ile saç derinize ve saç tellerinize teneffüs edecektir. Bu süre sonunda saçlarınızı ılık su ile ve az bir şampuanla durulayabilirsiniz. Saçlarınız mümkün olduğunca doğal yollarla kurutun ve elektrikli cihazları kullanmamaya özen gösterin.kaynak:

Bir Cevap Yazın