DOKTOR SÜLÜKLER

Modern tıp ’ın yanı sıra ‘’Tamamlayıcı tıp yöntemleri’’ de gittikçe artan bir seyir izlemekte…Tamamlayıcı tıbbın son yıllardaki popülaritesi artan tedavi yöntemlerinden birisi de sülükle tedavi…Aslında sülükle tedavi binlerce yıldır insanlığa şifa veriyor.Fakat Türkiye’de Sağlık Bakanlığı,sülükle tedaviyi 2007 yılından itibaren tandı; hastanelerde ve kliniklerde uygulanmasına izin verdi.

DOĞANIN MUCİZESİ SÜLÜKLER…

Doğada 650 çeşit sülük var. Bunlardan yalnızca bir türü tıbbi sülük olarak kabul ediliyor. Bu tıbbi sülük; hirudo medicanalis. Doğadaki tüm sülükler kan emerken, hirudo medicanalis, öncesinde enzim yani ilaç veriyor. Zaten tedavi edici özelliği de buradan geliyor. Sülükle tedavinin seansı ortalama 1 saat sürüyor.

Sülük tedavisi migrenden romatizmal hastalıklara varisten sedefe kadar birçok hastalığa iyi gelirken; diyalize girenlere, hamilelere ve kalp ritmi bozuk hastalara uygulanmıyor. Sülük tedavisi, anemi (kansızlık) sorunu olan hastalara ve kanı sulandırıcı ilaç kullananlara da kesinlikle yasak. Hiçbir hastalığı olmayan 40 yaşın üzerindeki kişilere de sülük tedavisi uygulanabiliyor.Tedavi başlangıcında sülükler ilaç verdiği için hafif bir yanma hissedilebilir ama bunun dışında hasta hiçbir ağrı hissetmez. Bir seansta 8–15 arası sülük kullanılır. Tedavi sonrası 2-8 saat arası kanama olabilir. Hiçbir müdahale olmaksızın kan akışı kendiliğinden durur. Sülükler tek kullanımlıktır,başka bir hastada asla kullanılmaz.

SÜLÜKLE TEDAVİ EDİLEN HASTALIKLAR

· Migren ve her türlü baş ağrısı
. Epilepsi hastalığı
·Yüksek tansiyon
· Romatizmal hastalıklar
· Kalp ve damar hastalıkları
· Felç,kısmi felç
· Yüksek kolesterol
· Troid’e bağlı şişmanlık
· Astım ve bronşial hastalıklar
· Kangren,yanıklar ve varis
· Şeker ve yüksek tansiyona bağlı görme bozuklukları
· İyileşmeyen yaralar,ameliyat izleri
· Egzama,sedef hastalığı

Bir Cevap Yazın