İLK DEFA SOLARYUMA GİRECEKLER BU YAZI SİZE….

Solaryuma ilk kez girecekler bu yazıyı okumadan solaryuma girmeyin.Önce bilinçlenelim değil mi ama :))

– Ten tipine uygun makine ve kullanım süresi belirlenmelidir. Herkesin aynı makineye aynı seans süresiyle girdiği dönemler çoktan tarih oldu.
– Son teknoloji ürünü solaryum cihazlar ını tercih edin.
– Solaryum cihazlarında kullanılan ampullerin 600 saatte bir değiştirilmesi gereklidir. Ampulu bitmiş makine son kullanma tarihi geçmiş ilaca benzer. O yüzden kendinizi işinin ehli, profesyonel, bilgisayar kontrollü işletmelere teslim edin. Aksi takdirde “10 seans girdim, neden hala beyaz peynir gibiyim ?” şeklinde bir soru beliriverir aklınızda.
– İdeal ten rengi için, beyaz tenlilerin kar bronzluğu, koyu tenlilerin ise deniz bronzluğu tarzında renk veren makineleri tercih etmeleri gereklidir. Tabi bunun için kar ve deniz bronzluğu mantığının ne olduğunu bilen işletmeler önemlidir. Aksi takdirde amele yanığı olabilirsiniz.
– Her solaryum seansından önce makyaj ve parfüm iyice temizlenmelidir. Yoksa cildinizde oluşacak lekeleri temizlemenin, makyaj temizlemekten daha zor ve uzun sürdüğünü anlarsınız.
– Solaryuma özel ürünler dışında koruyucu bir madde kullanılmamalıdır.
– Gözlük kullanılmalı ve direkt ışığa bakılmamalıdır.
– Prospektüslerinde UV ışınlarına karşı duyarlılık yaratabilir ibaresi olan ilaçlar kullananlar solaryuma girmemelidirler. En iyisi bir eczacı veya doktora danışın.
– Alkol kullanımından sonra solaryuma girilmemelidir. –
-Epilasyon, ağda, cilt bakımı sonrasında solaryuma girilmemelidir. Cildiniz hassaslaştığı için bir süre ara vermeniz teninize iyi gelecektir.
– Kontakt lensler ve takılar çıkartılıp solaryuma girilmelidir. Aksi takdirde lensleriniz kurur.
– Kalıcı makyaj ve lazer uygulamalarından sonra solaryuma girilmemelidir. Kaş yapayım derken göz çıkartmayın ve biraz bekleyin.
– 16 yaşından küçükler solaryuma girmemelidir. Çünkü UV ışınları büyümeyi etkileyebilir.

– Şüpheli durumlarda doktora danışılmalıdır. Her türlü korunma yöntemi faydalıdır.
– Seans öncesi ve sonrası profesyonel solaryum kozmetik ürünleri kullanılmak cildin nem dengesi, görüntü ve kalıcılık açısından faydalıdır. Ayda 5 kere solaryuma gireceğinize kozmetik kullandığınızda 3 kere girmeniz yeterli olacaktır.
– Bronzlaşma sürecinizin başlangıcında 2 seans arasında minimum 2 gün ara vermeniz, yeni renk hücreleri üretiminize zaman tanımanız açısından sağlıklı olacaktır. Aynı zamanda gece rahat uyursunuz.
• Solaryum seansının öncesinde ve sonrasında duş almak sağlıklıdır. Eğer solaryumdan sonra duş alınmaz denen bir yerdeyseniz, yanlış bir yerdesiniz demektir. Ölü deriyi atmak için peeling ve kese yapılabilir.
• Aynı gün içerisinde hem solaryum hem de güneş banyosu aşırı yüklenmeden dolayı tavsiye edilmez.
• Solaryum kozmetikleri güneşte, güneş kozmetikleri de solaryumda kullanılmaz.
Koruma faktörlü güneş kozmetiği kullanarak solaryuma girmek yağmurlukla duş almaya benzer ).
• Düzenli solaryuma giren kişilerin cilt tiplerine uygun nemlendiriciler kullanması cilt sağlığı ve görüntü açısından faydalıdır. Cilt tipi analizi yaptırıp, kendinize iyi bir nemlendirici alın.
• Vücudunda et beni bulunanların güneşe çıkmadan ya da solaryuma girmeden önce doktorlarına danışmaları gereklidir.
• Vücudunuzda dövme varsa ve özellikle yeniyse kapatırsanız iyi olur. Eğer bana bir şey olmaz diyorsanız dövmeniz solar.  kaynak:

Bir Cevap Yazın