Pantolon Kullanma Kılavuzu

 

Havuç-Skinny-Sigaret-İspanyol Paça-Pijama PANTOLON KOMBİNLERİ

 

İspanyol paça,skinny,havuç,yüksek bel ve ya sigaret...Hangi vücut için hangi model pantolonu seçmek ve neyle kombinlemek gerekir? Bu yazıyı okumadan pantolon almayın derim..

 

havuç pantolonlar

HAVUÇ PANTOLONLAR

Havuç pantolonlarda öncelikle,bacaklarınız kısa ve genişse,bu pantolonlardan uzak durun.Havuç pantolonlar düz ya da topuklu ayakkabılarla kombinlenebilir. Üstüne ister düz ister salaş bir tişört,ister şık bir bluz,gömlek giyin. Blazer ceketlerle ya da hırkalarla kombini tamamlayabilirsiniz.

skinny pantolonlar

SKİNNY PANTOLONLAR

Skinny pantolonları gece bir yere giderken,üzerinize şık bir ceket ve ya gömlek ile uygun topuklu ayakkabı ya da çizme ve sade bir çanta ile kombinleyebilirsiniz. Gündüz ise üstünüze bir tişört geçirip ayağınıza babet giyerek günlük giyim için ideal bir kombin yaratmış olursunuz.Yalnız dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var.Örneğin,kısa boylu bayanlar skinny pantolon ile çizme giyerlerse,çizmenin boyunun dizlerinin hemen altında bitiyor olması gerekir.Diz üstü çizmeler kısa bacaklı bayanlarda,boylarını daha kısa gösterecektir.

sigaret pantolon

SİGARET PANTOLONLAR

Eğer çok zayıfsanız sigaret pantolonlarınızı çizmelerle birlikte kullanın.Üzerine ceket giyecekseniz,mutlaka içine dekolte bir üst giysi seçin.Eğer üst bedeniniz uzunsa bu pantolonların yüksek belli olanlarını tercih edin.Ayakları taraklı olmayanlar daracık pantolonlarla babet giyebilirsiniz.Üzerinize mutlaka salaş ve basende biten üstler tercih edin.

ispanyol paça pantolonlar

İSPANYOL PAÇA PANTOLONLAR

Basen ve kalçalarınızı gizlemek,olduğundan daha ince görünmek istiyorsanız bol paça pantolonlar tam size göre..Yüksek bel,bol paçalı pantolonları yüksek topuklu ayakkabılarla birlikte giyerek bacak boyunuzu daha uzun göstermenin yanı sıra kalça ve basenlerinizin de vücudunuzla orantılı görünmesini sağlarsınız.İspanyol paçalı pantolonların üstüne vücudunuza tamamen oturan bluz ya da kazaklar,hafif bol kesimli gömlekler tercih edebilirsiniz.

kısa paçalı pantolonlar

KISA PAÇALI PANTOLONLAR

Dar ve kısa paçalı pantolonlar boyunuzu uzun göstereceği için altına filet ayakkabılar,babetler ve oxford tarzı ayakkabılar çok güzel duracaktır.Bu pantolonları bilek detayı olan ayakkabılarla da kullanabilirsiniz.

yüksek bel pantolon

YÜKSEK BEL PANTOLON

Yüksek belli pantolonlar genellikle uzun bacaklı bayanlarda hoş durmaktadır.Boyunuz ve bacaklarınız kısa ise bu tür pantolonları tavsiye etmem.Yüksek belli pantolonların altına en çok platform topuklu ayakkabılar gider.Bu pantolonların üstüne,vücudunuza oturan gömlekleri giyebilirsiniz. Ayrıca kısa ceketler de yüksek belli pantolonların üzerinde oldukça şık durmaktadır.

pijama pantolon

PİJAMA PANTOLON

Pijama pantolonları düz tişörtlerle ya da bluzlarla kombinleyerek kullanmak mümkün…Dilerseniz bol tişört ve bluzlarla,trikolarla salaş bir görüntü oluşturabilir,dilerseniz de sıkı tişörtlerle,düz atletlerle daha orantılı bir görünüşe sahip olabilirsiniz.Bu pantolonları mutlaka topuklu ayakkabıyla giymelisiniz.Düz taban ayakkabılarla giyerseniz eğer,tamamen pijama görüntüsü vermiş olursunuz.

Bir Cevap Yazın