Koltuk Alırken Dikkat Etmemiz Gereken Noktalar

koltuk_ alirken _nelere_ dikkat_ etmeliyiz

Önce koltuğu koymayı düşündüğünüz konumun ölçüsünü alın.Yanındaki koltuklara veya eşyalara ne mesafede olmalı,onu belirleyin önce..Sonra da ona göre koltuğun enine boyuna karar verin.

Etrafında yer alan eşyaların yüksekliklerine bakarak koltuğunuzun hangi yükseklikte olursa daha güzel görüneceğine karar verin.

Şimdi sıra renginde..Koltuğunuzun rengini odada bulunan diğer eşyaların ve objelerin renklerine bakarak karar vermelisiniz.Koltuğunuzun boyutlarını ve rengini belirlediniz.Sıra mobilyacıları dolaşmaya geldi.

Koltuğunuzun rahatlığı çok önemli..Çok sert veya çok yumuşak olmamalı..Bunu üstüne oturup deneyeceksiniz.Koltuğun kumaşı da sentetik olmamalı..

Odanız küçükse yada etrafında desenli kumaşlarla kaplı eşyalar varsa koltuklarda düz deseni tercih edin.Düz kumaş lekeleri çok gösterir diyorsanız kendi renginden desenli veya fitilli kumaşları tercih edebilirsiniz.

Ve şimdi gelelim seçtiğiniz koltuk sizin boyunuza uygun mu? Bunu anlamanın tek bir yolu var. O da koltuğa oturup sırtınızı tamamen arkaya dayayın.Bu durumda iken,ayaklarınız yere tam basmalı,havada kalmamalı..

Aldığınız koltuk tam olarak içinize sinmeli..Malum,koltuk çok sık değiştirebileceğimiz bir obje değil..

Bir Cevap Yazın