Vans 2014-2015 Sonbahar/Kış Classics Koleksiyonu

Amerikan kültür mirasından ilham alan Vans yeni sezonun gelişini özgür desenlerin buluştuğu cool bir tarza atıfta bulunarak karşılıyor. Farklı gelenekleri orijinal konseptlerle bütünleştiren markanın alışılmışın dışındaki stili, sokak modasıyla da özdeşleştiriyor. Marka, yeni sezonda gerçekleştirdiği fantastik işbirliklerinin yanı sıra 60’lı ve 70’li modern anlayışını ikonik koleksiyonuna taşıyor. Minimal esintilerin, kış çiçeklerinin, dijital baskıların ve markanın klasik desenlerinin yer aldığı koleksiyon, zamansızlık kavramı içinde keyifli bir yolculuğa kapılarını açıyor.

vans mavi yüksek tabanlı bayan spor ayakkabı

Vans x STAR WARS Koleksiyonu ile galaksiler arası bir Yolculuk…

Dünya çapında tutkunları tarafından heyecanla takip edilen STAR WARS/ Yıldız Savaşları film serisi, Vans ile güçlerini birleştirerek uzak bir galaksinin kapılarını sonuna kadar açıyor. Ünlü filmin kahramanlarının efsanevi desenlerle buluştuğu sıra dışı koleksiyon, 6 orijinal ayakkabı modeli ve rengarenk giyim tasarımlarıyla heyecanı zirveye taşıyor. Boba Fett, Stormtrooper, Death Star, Darth Vader ve Yoda gibi STAR WARS/ Yıldız Savaşları filmlerinin kült haline gelmiş karakterleriyle canlanan modeller, zamana meydan okuyor. 1977 yılında çekilen STAR WARS/ Yıldız Savaşları IV Bölüm: A New Hope/ Yeni Bir Umut adlı unutulmaz bölümün, afişinde yer alan orijinal görsel ise koleksiyonun hit tasarımı olmaya aday…

vans desenli kalın dolgu tabanlı bayan spor ayakkabı

Vans X Della Koleksiyonu ile Gana’ya Yolculuk

Gana ve Batı Afrika’nın yoksul köylerinde 50 kadının otantik kumaşlar kullanılarak usta el işçiğiyle tasarladığı özel koleksiyon, bir sorumluluk projesi olarak Vans ve Della markalarının desteğiyle ortaya çıkıyor. Her eşsiz parçaya tutkularını, hayallerini ve yeteneklerini taşıyan kadınlar, bu koleksiyon sayesinde bir gelir kaynağı edinerek daha iyi bir yaşamın temelini inşa etme fırsatı buluyor. Vans’ın imzası olan dama, leopar ve palmiye yaprağı motiflerini ayakkabıların üzerinde renklendiren kadınlar, iş sağlama ve koruma, beceri eğitimi, haftalık okur-yazarlık kursları, atölye çalışmaları, sosyal güvenlik ve sağlık yardımları gibi platformlarda, destek görerek yepyeni bir dünyaya adım atıyor.

vans çiçek desenli turkuaz spor ayakkabı

Sanata Yolculuk: Vans X Liberty Art Fabrics Koleksiyonu

1875 yılında kapılarını açan Londra merkezli tasarım evi Liberty Art Fabrics’in orijinal kumaşlarıyla harmanlanan Vans x Liberty Art Fabrics koleksiyonu, her iki markanın köklü mirasını gözler önüne seriyor. Çiçekli sarmaşık betimlemeleri, mavi ve beyazın kontrast yaratan renk paletleri ve mikro çiçek baskı desenleriyle sınırları zorlayan koleksiyon, zengin bir sinerji yaratarak tutkunlarını cezbederken;rahat kalıplarıyla ayağa kusursuz bir şekilde oturuyor.

vans leopar desenli spor ayakkabı

Geçmişe Yolculuk Van Doren Koleksiyonu…

Vans markasının yaratıcısı Van Doren ailesine ithafen her sezon tasarlanan koleksiyon, köklerinden yeniden doğuyor. Markanın arşiv niteliğindeki klasikleşmiş baskılarından hazırlanan modeller, Los Angeles’i andıran palmiye yaprakları, 80’lerin BMX stili, safari esintili loepar ve kaplan desenleriyle beraber yeni sezonda retro bir tarzı ayaklarda buluşturuyor.

vans siyah-beyaz damalı spor ayakkabı

Sıradışı Desenlere Yolculuk…

Markanın klasikleri arasında yer alan Slip-On modelleri, zamansız bir tarzı destekleyerek popülaritesini korumaya devam ediyor. Dama baskılar, zigzag desenler ve dijital yansımlarla canlanan koleksiyon, özgür ruhları bir araya getiriyor. Rahat kalıpların sokak stiliyle flört ettiği tasarımlar, kırmızılardan beyaz ve siyahlara kadar retro bir görünüme eşlik ediyor.

vans 2014-2015 spor ayakkabı modelleri

Golden Coast Koleksiyonu ile 60’lı Yıllara Yolculuk…
60’lı yılların renk paletini geri getiren Vans, 2014 senesinde ilk kez tasarlanarak nefes kesen Golden Coast Koleksiyonu kış renkleri ve kumaşları ile sonbahar kış sezonunda yine karşımıza çıkıyor. Kaykay kültürünü temsil eden modeller sıcak bir kışın habercisi. Sidestripe Koleksiyonu’nda Vans’in orijinal Dünyasına Yolculuk…

vans çiçek desenli spor ayakkabılarvans saks mavisi desenli spor ayakkabı

Vans’in gönüllü marka elçisi Paul Van Doren’in rastgele karalamalarıyla başlamış ve ilk zamanlarda “jazz stripe” (caz çizgisi) ismiyle anılan çizgiler, 35 yıldan bu yana markanın ayırt edici özelliği olarak moda tutkunlarını yakalıyor. Tüm dünyada müzisyenler tarafından ilgiyle takip edilen modeller, deri ve süet ayrıntıları ve üst yüzeyleriyle beraber alternatif stillerin vazgeçilmezi oluyor. Retro renkler ve baskıların zenginleştirdiği tasarımlar, hem cool hem asi bir tarzın kahramanları arasında baş sırayı alıyor. Kış çiçekleri, mürdüm yansımalar ve kışkırtıcı siyahlarla özdeşleşen modeller, keyifli bir sezonu müjdeliyor.

Vans 2014-2015 Sonbahar/Kış Classics Koleksiyonu” üzerine bir düşünce

  1. admin Yazar

    Hangi modeli beğendiğinizi göremedim,fakat morhipo.com,zizigo.com,gittigidiyor.com sitelerinden vans modellerini inceleyebilirsiniz.

    Cevapla

Bir Cevap Yazın