Şeyma Subaşı 2014-2015 Sonbahar/Kış Koleksiyonu

Seyma Subasi: Runway -2014-2015 autumn-winter collectionModa tasarımcısı Şeyma Subaşı,ilk koleksiyonunu Mercedes-Benz Fashion Week kapsamında düzenlediği bir defileyle sundu.

Şeyma Subaşı defilesine izleyici olarak Murat Boz, İdil Fırat, Derya Şensoy gibi ünlü isimlerin katılımının yanı sıra podyumda koleksiyonun son elbisesini giyerek Burcu Esmersoy yer aldı.

Seyma Subasi: Runway - Mercedes Benz Fashion Week Istanbul Spring/Summer 2015Şeyma Subaşı, Sonbahar/Kış 2014-15 koleksiyonunu 1960’lar 70’ler ve son yılların ünlü rus güzeli, stil ikonu Elena Perminova’nın “habitually chic/alışılmış şık” stilinden ilham alarak hazırladı. Koleksiyon köklü, yeni, genç ve yaratıcılığı esas alıyor. 1960’lar, 70’ler ve günümüz modasının stillerini farklı parçalar ile birleştirerek yeni, dinamik, genç bir koleksiyon sunuyor. Koleksiyonun ana renkleri arasında camel/açık kahverengi, güvercin grisi, siyah ve bordo yer alıyor. Modern ve çağdaş jacquard dokuma özel kumaşlar zerafeti yaratıcı bir şekilde buluşturuyor. 60’lar evlerinin arşivlerine bakıldığında özellikle Carlo Mollino‘nun mobilya tasarımlarındaki grafik unsurlar spor şık tarzda karşımıza çıkıyor.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında ilk kez koleksiyonunu sunan moda tasarımcısı Şeyma Subaşı defilesinin show direktörlüğünü koreograf Uğurhan Akdeniz, stylingini Mert Yemenicioğlu’nun üstlendiği tasarımlarda tarihin izlerini modern bir şekilde harmanlayarak izleyicilere sundu.

Şeyma Şubaşı 2015 Sonbahar-Kış Koleksiyon Katalog

Bir Cevap Yazın