2015 Sokak Modasında Militer Kıyafetler

2015 Podyumlarda militer kıyafetler

2014/2015 sonbahar-kış trendlerinden biri de militerMiliter trendi denince aklımıza asker yeşilleri,kamuflaj desenler,büyük cepler ve armalar geliyor.Militer trendi,sokak modasında çokça göreceğimiz trendlerden biri…Yalnız,bu maskülen trendi uygularken dikkat edilmesi gereken nokta, kıyafetlerin içinde zarif bir bayan gibi görünebilmek…

2015 modasında militer trend

Çeşitli modellerde ve stillerde karşımıza çıkan militer trend,hem feminen hem de maskülen yaklaşımları bir arada sunuyor.2014/2015 sonbahar-kış koleksiyonlarında, Isabel Marant,Balenciaga,Balmain gibi tasarımcıların koleksiyonlarında militer tarzı kıyafetlere rastlıyoruz.Bu koleksiyonlarda asker yeşilleri ve kamuflaj desenlerin harmanlanarak maskülen hava, feminen dokunuşlarla yumuşatılıyor.

2014/2015 sonbahar-kış sezonunun popüler trendi olan militer dokunuşları,stilimize kaç farklı şekilde uyarlayabiliriz?İşte şimdi sizlere bu konuda birkaç ipucu vereceğim.

  • Öncelikle yapmanız gereken ya asker yeşili ya da kamuflaj desenli bir kaban edinmek olacak.

2015 sokak modasında militer etki

  • İddialı bir stile sahip olmak istiyorsanız,kamuflaj desenli bir gömleği ya da pantolonu kombininize katabilirsiniz.Gönlünüz desenden yana değilse o zaman asker yeşili eteklerle de kocaman cepli ceketlerle de havalı bir stile sahip olabilirsiniz.

Kamuflaj kıyafetlerle farklı kombinler

2015 kamuflaj desenli kıyafetler

 

  • Kamuflaj desen deyince aklımıza asker yeşili ya da haki gibi renkler geliyordu.Şimdi ise yeni sezonda durumlar biraz değişti.Tasarımcılar kamuflajın renklerine maviyi ve griyi de kattılar.

2015 sokak modasında mavi-gri kamuflaj desenler

  • Bu kadar maskülen bir trendi daha yumuşak bir hava katmak biz bayanların elinde…Örneğin payetli veya işlemeli bir kıyafeti kamuflaj desenli bir parçayla kombinleyebilirsiniz veya kamuflaj desenli kıyafetlerinize biraz boncuk,biraz payet gibi ışıltılı dokunuşlar katarak feminen bir tarza sahip olabilirsiniz.

Kamuflaj desenli kıyafetlerle feminen şıklık

  • Hem asi hem de seksi bir stile sahip olmak istiyorum diyorsanız,asker yeşili tulumları deneyebilirsiniz.Bir çift topuklu ayakkabıyla giydiğinizde seksi bir havaya bürüneceksiniz. Tam militer etki bırakmak istiyorsanız da postallarla beraber kullanabilirsiniz.

2015 militer asker yeşili tulumlarla kombinler

 

 

Bir Cevap Yazın