Prada 2015 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu

Prada 2015 İlkbahar/Yaz Koleksiyonunda artık malzemelerle,brokar kumaşlarla ve ham pamukla tasarlanan kıyafetler,görkemli bir ihtişama bürünüyor.

Prada 2015 ilkbahar-yaz-koleksiyonu_1

 

Bu koleksiyonun tasarımcısı Miuccia Prada,koleksiyonunu antikalarla yüzleşme olarak tanımlıyor.Eskilerin yeni kıyafetlere dönüşmesini Prada 2015 ilkbahar-yaz koleksiyonunda tanık oluyoruz.

Prada 2015 ilkbahar-yaz-koleksiyonu_2

Uzun paltoların bolca yer aldığı koleksiyonda,özel dikişler gözümüze çarpıyor.Bu dikişleri,eteklerde,ceketlerde ve paltolarda görebiliyoruz.Burjuva sınıfı bayanlardan esinlenilerek hazırlanan koleksiyonda,beli kemerli elbiselere,midi eteklere,triko kazaklara ve yeleklere rast geliyoruz.

Prada 2015 ilkbahar-yaz-koleksiyonu_3

Defilenin sonlarına doğru koyu tonların yerini cesur ve iddialı renkler alıyor.Kabanlar ve eteklerde yer alan deriler,farklı renk seçenekleriyle sunuluyor.

Prada 2015 ilkbahar-yaz-koleksiyonu_4

Koleksiyonda kullanılan kumaş çeşitliliği,renk ve model seçenekleri,eski ve yeninin sentezlenmesiyle hazırlanan tasarımlar,moda severlere tam bir görsel ziyafet yaşatıyor.

Prada 2015 ilkbahar-yaz-koleksiyonu_5

Kombinlerin diz altı çoraplarla ve takunyayı andıran kalın topuklu ayakkabılarla sunulması,nostalji havası estiriyor.Ayrıca kısa desenli çizmeler,mule’lar ve sivri burun stilettolar da kombinlerin harika tamamlıyorlar.Kısa saplı retro çantalar ise ayrı bir tasarım harikası…

Prada 2015 ilkbahar-yaz-koleksiyonu_6

Koleksiyonda yer alan bütün tasarımlara yakından bakmak için galeriyi ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın